My bežci

Autor: Ronald Szapáry | 25.5.2016 o 18:08 | (upravené 26.5.2016 o 18:11) Karma článku: 4,42 | Prečítané:  193x

Dokážem žiť sám so sebou, a aj nie. Som spokojný, a aj nie. Nepotrebujem veľa priateľov a inokedy ich potrebujem hordy. Nikdy som nepotreboval a vždy potrebujem.......

Som krásny, a aj škaredý. Milý aj hnusný. Pozorný aj slepý. Príjemný aj trpký. Som láskavý, a aj krutý.  Som rozmanitý. Mám toľko podôb, že si ma nikto z vás nedokáže stelesniť.

Ja si idem svojou cestou, bežím ňou. Mám pocit, že idem správnym smerom. Z času na čas sa niekto pridá a beží so mnou. No potom zase odíde, beží si niekam inam. Tak bežím ďalej. Zostáva so mnou niekoľko verných, ktorí sa za tie roky nezmenili. Kamaráti, s ktorými bežím celý život. Neopustili ma pri mojom behu a ja neopustím ich. Popravde, nie vždy si ich  vážim tak, ako by som mal. Keď sa k môjmu behu pridá niekto nový, venujem mu väčšiu pozornosť ,než mojím spolubežcom. Niekedy sa stane, že sa do novej spolubežkyne zaľúbim. Niekedy sa mi podarí rozpáliť tú lásku tak, že z toho vznikne niečo výnimočné. Inokedy sa popálim a tú bolesť je často ťažké uhasiť. No keď mám chuť, tak ju sfúknem ako sviečku a ona zhasne. Bežím ďalej. My všetci bežíme. Bežíme ako jeden, a pritom každý samostatne. Tvoríme celok no často sme slepí jeden k druhému. K sebe samému.

Bežíme a dúfame, že raz nájdeme niečo alebo niekoho, kto nám zmení život. Niektorým z nás sa to podarí skôr, iným neskôr. A niektorým vôbec. Hovorí sa, že tí, čo najviac hľadajú, tak to nenájdu. Iní tvrdia presný opak. Sú tu bežci slepí ku všetkému ostatnému. Nevidia nič okolo seba, sú zaslepení a posadnutí úspechom. Zahryznú sa do mlyna svojej činnosti, ktorá im robí radosť. Tým z vás, ktorým som to dovolil, tým ktorým som bol schopný ukázať čo je to radosť. Niektorý z nás to nemajú ľahké a bežať im je zaťažko. Dal som im možnosť bežať, bežia v búrke a daždi. Často padajú a hľadajú dôvod prečo sa ešte postaviť a bežať ďalej. No ak pobežia ďalej, dočkajú sa slnka včas. Tých, ktorí ostali na zemi, opúšťam.

Bežcov je veľa, a nie každý sa stane tým, čím by sa mohol. Veľa bežcov sa nechá ovplyvniť okolím a inými bežcami. Postavia sa presne za toho, ktorý im ukazuje cestu. Stratili svoju cestu, ktorú však opäť môžu nájsť. No boja sa, že ak ju nájdu, ostanú sami. Vlastná cesta je skrytá v každom bežcovi.

Prečo, keď začnem byť sám sebou, ostane so mnou len tých zopár ? 

Buďte sami sebou, nepretvarujte sa, lebo iba vtedy spoznáte tých správnych ľudí, ktorý pobežia vedľa vás až do konca.

Váš, tak strašne nenávidený a inokedy tak strašne milovaný

Život

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?