Život ako hra ?

Autor: Ronald Szapáry | 27.6.2016 o 16:29 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  89x

 Ďalší z milióna pohľadov, ako sa dá dívať na život. Aj prostredníctvom hry, čo život dosť zjednodušuje. 

Život môže mať podobu akejsi hry, nazvite si ju ako chcete, je to vaša hra, vytvorte si ju podľa seba. Prečo? Pretože je to vaša hra. A svoj charakter si môžete vytvoriť podľa seba. Znova otázka prečo? No pretože je to vaša hra!

V tejto hre je nekonečné množstvo hráčov. Hru je možné hrať tak, ako každý chce. Podľa svojho gusta a svojej fantázie. Stanoviť si vlastné pravidlá, rozvíjať svoju postavu, rozvíjať v nej rôzne talenty. Talenty, ktorými sa prepracúvame v rebríčku vyššie. Rôzny hráči, rôzne talenty a rôzne účely hry. Každý hráč hrá inú hru, ale hra sa hrá na tom istom serveri menom Zem alebo svet, naša galaxia, či vesmír.

 

Hráč má k dispozícií len jednu postavu, s ktorou pracuje a rozvíja ju. Leniví hráči na hru kašlú a skôr sa stávajú len pozorovateľmi. Hráč si nastaví svoje základné priority, ktorý talent chce rozvíjať. Hráči na začiatku hry skúšajú, ktorý talent sa im zapáči a ktorý talent mu sedí. Je možné si vybrať viacero možností, venovať sa viacerým talentom, no ide to pomalšie, ako keby sa venoval naplno len jednému. Venovať sa viacerým talentom ale na škodu nie je. Hoci vám váš level nerastie tak rýchlo, pretože na to potrebujete určité znalosti talentu, no po určitom čase sa dostanete vysoko. Váš level dramaticky poskočí a postava dostáva nový rozmer.

 

Každý talent je hodnotený inak. Od hráčov, ktorí už nehrajú, vieme a máme odskúšané, ktorým talentom sa treba venovať, aby sme dosiahli najvyššie skóre a dostali sa do siene slávy s najvyšším umiestnením.

 

Hráči môžu vytvárať spoločenstvá alebo zväzky, v ktorých si navzájom pomáhajú ako skupina a tým sa môžu dostať ďalej ako jednotlivci. Je možné vytvárať nových hráčov, nové charaktery. Sú to nováčikovia, hráči, ktorých je možné učiť, aby pokročili rýchlejšie ako tí, ktorí to umožnené nemajú a musia na pravidlá hry prísť sami. Ak nového hráča naučíte ako správne hrať, zavďačí sa vám až do konca vášho herného času.

 

Herný čas nie striktne stanovený, je možné ho oklamať, no je treba mať na to dostatok vedomostí, nie len jednotlivca, ale celej skupinky jednotlivcov. Herný čas má svoje medzery (bugy) a stane sa, že sa hráčom takáto medzera pripletie do cesty. Niektoré medzery sú známe a preto sa im hráči vyhýbajú. Medzery, ktoré sa objavujú náhodne a dokážu hráča zastihnúť nepripraveného sa nazývajú choroby. Týmto medzerám je možné predísť správnym vývojom charakteru hráča a kŕmiť svoju postavu telu prosperujúcou potravou. Niekedy ale dobrá strava nestačí preto s obranou hráča, proti týmto bugom musia pomôcť aj iný hráči s potrebným talentom.

 

Herný čas končí po tom, ako vaša postava zomrie. Nie je možné sa respawnúť, ani nič podobné. Doposiaľ sa neobjavil hráč, ktorý by tu bol viackrát. Pár hráčov tvrdí, že to možné je a pamätajú si presný počet herných charakterov, za ktoré doteraz hrali.

 

Po smrti postavy, odchádza aj hráč. Postava sa stáva súčasťou hry, rozplýva sa do okolia, až nakoniec zrastie s hrou.

 

Hernú výhru si hráči stanovujú taktiež sami, po jej dosiahnutí však hra nekončí, pokračuje ďalej. Môžete si svoju výhru užívať, prípadne si zapísať ďalšiu hernú výzvu a využiť zostávajúci herný čas.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?