Duchovia minulosti

Autor: Ronald Szapáry | 6.11.2016 o 22:12 | Karma článku: 3,99 | Prečítané:  164x

Aj vás strašia duchovia minulosti ? Spomienky na ktoré by ste radi zabudli, ale nedokážete to ? Činy alebo obdobia, ktoré sa vám vryli do pamäti a urobili vám jazvu na duši? 

Na jednej strane taký duch minulosti vie narobiť pekne veľa problémov v našich životoch. Zlé rozhodnutia, skutky, ktoré nás hryzú až do dnes. Vybavujú sa nám pred očami náhle, aj keď už si myslíme, že je všetko v poriadku. Ukazujú sa aj vtedy, keď sa naša terajšia situácia nápadne podobá tej predchádzajúcej, zlej skúsenosti a okamžite prenášame najhoršie scenáre z minulosti aj do reality. Zo zlým duchom minulosti sa dá popasovať pomerne ľahko. Ako by povedal môj spolubývajúci „ťažko sa žije ľahko“ to isté platí aj tu. Ľahko sa povie bojuj so sebou, no ťažko je so sebou naozaj bojovať. Duchom minulosti je treba čeliť, odpustiť si a dokázať sa preniesť cez svoju minulosť. Minulosť tu s nami nie je a nikdy nebude.

Ľahšie sa to hovorí, ako koná preto je treba vytrvať, až to neústupčivé trápenie sa nad minulosťou a nad sebou začne liezť poriadne na nervy. Začnete liezť na nervy samému sebe, určite to každý poznáte, že ? Stokrát si povieš, nemysli na to čo bolo, tak stokrát na tú hlúpu udalosť, ktorá ti trápi myseľ budeš myslieť. Nenecháme na sebe poznať, že sa niečo deje, ale vo vnútri v nás ten nepríjemný dusivý pocit na duši stále je. Už už len čakáš, kedy to zase z teba vyletí a dostane ťa tam kam nechceš. Aj ten váš kamarát čo sa tvári tak neuveriteľne sebavedome, vo vnútri skrýva svojho ducha minulosti, ktorý mu nedá spať.  No lepšie než to dusiť, je pustiť to zo seba von. Ako ? Hovor o tom s kamaráti, píš si to do denníka, poraď sa u rodičov, nie je to hanba. Hanba je zakrývať svoje pocity, ktoré z teba robia človeka.

Na druhej strane duch minulosti môže byť tým správnym učiteľom. Zlý duch minulosti je síce zlá skúsenosť, ale predsa len je to skúsenosť. Dôležité je že nám už ublížiť nemôže, je minulosťou. No a čo keď sa už konečne prestaneme tohto ducha báť ? Nikdy to nefunguje tak, že sa ho prestaneme báť úplne. V tele sa nám utvorí istý blok, voči podobným situáciám. Tento blok nás obmedzuje, aj keď sa veľmi snažíme, nevieme sa ho zbaviť. V takýchto situáciách si nevieme rady a duch minulosti sa zjavuje znova. Už nás netrápi každý deň, ale stopy po ňom stále ostali hlboko zaryté v pamäti. Vytvoril v nás istú bariéru. Cez túto bariéru vedie najjednoduchšia cesta opäť skrz našich blízkych. Nájsť si niekoho, kto vás neustále podporí a pomôže vám dostať sa cez to čo napáchal váš duch minulosti.

Mne osobne v tomto veľmi pomáha moja rodina, za čo som im z celého srdca vďačný. Máme rôzne životy, zažívame rôzne situácie, trápenia, radosti. Liek na naše trápenia minulé, momentálne alebo budúce je mať pri sebe pár blízkych ľudí, ktorým veríme. So správnymi ľuďmi v našom živote dokážeme čeliť čomukoľvek. So správnymi ľuďmi, zlý duchovia odchádzajú a radosti prichádzajú. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gajdošovi úradníci vybrali stíhačky F-16, čakajú na vládu

Ponuku na kúpu stíhačiek F-16 za 2,91 miliardy dolárov schválil americký kongres. Švédske gripeny by boli lacnejšie.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Minister obrany klamal, dôvodom sú nové stíhačky

Ako SNS vyberá nové slovenské stíhačky.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

V SNS opäť vymenili hodnoty za peniaze

Už Mečiar o Slotovi povedal, že jeho hrdosť sa končí v Slovenskej poisťovni.


Už ste čítali?