Myšlienka, stav, čin.

Autor: Ronald Szapáry | 27.3.2017 o 21:11 | (upravené 27.3.2017 o 21:32) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  122x

Myšlienka rovná sa stavu. Stav sa rovná činu. Myšlienka nie je čin, myšlienka môže byť činom prostredníctvom nás, nášho vnímania okolia. 

Mať zlú náladu, cítiť sa smutný, alebo nešťastný nie je nič neobvyklé a ani nič zlé. Zlé je, keď sa tie stavy v mysli podporujú a súčasný dočasný nešťastný stav môže prerásť do depresie. Tak na začiatok by som chcel spomenúť veľmi jednoduchý spôsob ako si zlepšiť náladu. Keď som smutný, tak si rád pustím rovnako smutnú pesničku, čo mi samozrejme nijako nepomôže, skôr sa to len zhorší. Preto keď už píšem do vyhľadávača v youtube Green Day boulevard of broken dreams, tak viem, že je zle. Nie že by to bola zlá pieseň. J Niekedy stačí k lepšej nálade len nejaká energická, pozitívna pesnička.

 

Myšlienka rovná sa stavu. Zabúdam na to, ale je to proste tak. Tým, ako myslím si spôsobujem pocit šťastia, radosti, smútku, nešťastia. Preto si to každé ráno, znova a znova pripomínam, ako keby som začínal každé ráno nový život. Každé ráno začať na novo, skúšať to stále a stále dookola, až kým si ten negativizmus z hlavy nedostanem. Negativizmus mi prináša nie len celkovú úpadok samého seba a únavu, ale aj stav, v ktorom neuvažujem triezvo, ale pod vplyvom návykovej látky stresu. Tá moja myseľ si toho už navymýšľala toľko, až jej už prestávam veriť. Snažím sa viacej vnímať pocitmi svoje okolie, realitu.

 

Stav sa rovná činu. Zdá sa mi to, alebo keď mám dobrú náladu, skutočne dobrú náladu tak mi ju nič nedokáže pokaziť? Ani taká maličkosť ako je nejaká „strašná povinnosť.“ Udržať si dobrú náladu je jednoduché. Dokáže to určite každý, treba si nájsť ten svoj spôsob. Na mňa platí, jednoznačne cvičenie, čítať si motivačné knižky (vážne, pomáha to!), minimálne dve hodiny stráviť von, veď keď je pekne nebudem predsa trčať pred facebookom. Nie je problém ísť aj sám, taká prechádza so samým sebou vie narobiť divy. Hlavne keď človek začne vnímať okolie, nie je tam predsa len on sám so svojím problémom.

Dobrý stav prináša dobré činy. Dobré činy pre vás a pre okolie, ľudia to cítia, ste plný energie a vidia, že sa máte skvele. Robíte to, čo máte radi, to je presne to, čo potrebujete k dobrému stavu a činom, za ktoré sa nebudete hanbiť.

Zlý stav sa rovná zlým činom. To sa môže prejaviť správaním k ľuďom, v zlom postoju ku všetkému navôkol a vôbec ku všetkému, čo robíte. Vyčerpanosť, únava, nechuť a podobne. Zlý stav si prinášame sami, rovnako tým aj zlé činy.

 

Myšlienka nie je čin. Myšlienka nie je čin, no má k nemu blízko. Sú si vzdialení príbuzní. Nie všetko, čo si myslíme sa naozaj môže stať, alebo sa naozaj deje. Rovnako, ako si každé ráno pripomínam, myšlienka rovná sa stavu, si pripomínam frázu „myšlienka nerovná sa činu.“ Respektíve skutočnosti, alebo realite. Myšlienka sa rovná len stavu, stav nám môže ten čin priniesť. Stav ovplyvňuje konanie. Konanie prináša tie naše priania mysle. No nemôže nám zaručiť stav, výsledok, aký sme si priali. Ak nie sme spokojní s výsledkom, lebo nesplnil naše myšlienkové predstavy, prináša nám to stav smútku. Stav smútku potom ovplyvní naše ďalšie činy. Ak už si ale nenecháte pokaziť náladu tým, že nie všetko sa podarí tak ako chcete, tak ste na správnej ceste k celkovému blahu ducha, mysle a tela. Možnosť skúšať to znova a objaviť správu cestu počinuc myšlienkou a končiac stavom alebo činom.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gajdošovi úradníci vybrali stíhačky F-16, čakajú na vládu

Ponuku na kúpu stíhačiek F-16 za 2,91 miliardy dolárov schválil americký kongres. Švédske gripeny by boli lacnejšie.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Minister obrany klamal, dôvodom sú nové stíhačky

Ako SNS vyberá nové slovenské stíhačky.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

V SNS opäť vymenili hodnoty za peniaze

Už Mečiar o Slotovi povedal, že jeho hrdosť sa končí v Slovenskej poisťovni.


Už ste čítali?