Dobré ráno, ešte nespím

Autor: Ronald Szapáry | 31.5.2017 o 4:03 | (upravené 21.6.2017 o 9:06) Karma článku: 5,12 | Prečítané:  212x

Síce sa mi to nestáva často, ale túto noc neviem zaspať. Ležím v posteli od pol jedenástej a momentálne mi tu ukazuje tri hodiny, tak prečo si nenapísať blog.

Zajtra by som sa mal učiť od rána do večera. Paradoxom je, že už je zajtra a že už je skoro ráno, len sa prehadzujem som neskutočne unavený a nie a nie zaspať. Rozmýšľal som ako strávim tento bdelý čas, vyberal som medzi učením, alebo blogom, blog bol jasný víťaz. O čom asi tak môžem písať o tretej ráno, hmmm asi by bolo vhodné spomenúť, že mi tu hrá Nirvana, keby bol niekto zvedavý. Počas väčšej únavy z človeka ide omnoho viac pravdy, čiže sa momentálne považujem za kreatívneho a úprimného človeka. Normálne by som bol na seba naštvaný, že nespím a bude sa mi ťažko učiť na skúšku, ale nechcem byť na seba zlý, treba sa mať rád a nič netreba siliť. Ako som sa tak prehadzoval v posteli na intráku, ktorá neskutočne vŕzga. Tak som sa oprel o stenu. Stena pri mojej posteli je v takom stave, že sa mi omietka lepí na telo keď sa o ňu opieram. A ráno sa zobúdzam celý zalepený omietkou, no aspoň je o čom písať. Celú posteľ mám od steny... Asi by som tu mal vymaľovať, budú mať zo mňa radosť, dobrovoľnosť vraj pomáha človeku byť šťastným. Mimochodom som hladný, chcem si ale udržať štíhlu líniu „osemdesiat kilo“, tak jesť nebudem.

Kto vie čo robíte vy ? Asi práve spíte snívate svoje sny, splnené, nesplnené.... To je téma ! Vaše sny, teda nie len tie vaše aj tie moje. Základom dosiahnutia svojich snov je nestagnovať. Napredovať smerom k vašim snom. Mať aspoň pocit výsledku a neskôr aj viditeľnú podobu. Ako nestagnovať ? Ako sa nezaseknúť na jednom mieste ? No každý by sa chcel posúvať obrovskými krokmi, byť milionárom zo dňa na deň. Alebo byť spokojným zo sebou samým zo dňa na deň. „Práve začína pršať, konečne ! Je tu neuveriteľné teplo, už sa lepím sám o seba nie len omietka o mňa, taký som spotený. Ten vzduch po daždi bude na nezaplatenie, môžem na chvíľku vypnúť Kurta Cobaina a nechám scénu kvapkám dažďa.“ Ale späť k tomu ako nestagnovať, myslím že dôležité je skúšať neustále niečo nové, skúšať to čo by som nikdy predtým nevyskúšal. Niečo čo by ma ani vo sne nenapadlo skúsiť. Túto zimu som začal s otužovaním, už predtým som sa sprchoval ľadovou sprchou, ale toto je úplne niečo iné. Určite to chce veľké sebazapretie pustiť na seba dobrovoľne studenú vodu, ale vkročiť do jazera s pol stupňovou vodou, hmmm tak to si musíte vyskúšať na vlastnej koži. Vtedy zistíte čo je to odhodlanie. Potom je to už len o zvyku. Najťažšie je vždy začať, potom to už ide takpovediac samé od seba. Je jedno s čím začnete, ak vám to prinesie úžitok, alebo vám to bude robiť radosť, smelo do toho. Stačí len začať, väčšinou keď začínam s niečím novým, neviem si ani len predstaviť ako to budem robiť, čo to všetko obnáša, stačí sa do nového pustiť a nové vás všetko naučí.

Veľmi rád vidím na sebe aj na svojich blízkych, keď sa púšťajú do niečoho nového. Vážne vtedy vidieť v očiach dotyčného radosť, chuť do života a šťastie. Ako často by sa malo skúšať niečo nové ? Odpovedal by som, ako často to len ide, rozširujeme si tým svoj často skreslený obzor o danej činnosti. Začíname viac doceňovať, premýšľať inak, začína nás to tvoriť. Veľkosť osobnosti sa zväčšuje, pretože zase sme o niečo múdrejší, znova sme vyskúšali niečo nové.

Asi tu budem mať kopec chýb, ale to nevadí autentickosť nočného písania sa nezaprie. Mal som dnes ťažký tréning nôh a takmer celý zvyšok dňa som sa učil, som naozaj neskutočne unavený, ale som rád, že ma dobrá nálada neopúšťa ani už teraz o trištvrte na štyri, hodiny rannej. Rozmýšľam či si idem skúsiť ľahnúť, alebo sa idem učiť. Skúšku mám zajtra ráno o ôsmej. Som si ale úplne istý tým, že ju urobím ešte síce neviem ako, ale urobím. Asi si skúsim ľahnúť, možno bez výsledku, som si ale istý ešte jednou vecou a to tým, že ráno o siedmej si spravím praženicu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Občania nemajú právo diktovať stranícku príslušnosť ministra

Na niektoré veci nestačí byť slušný, ale treba prejsť voľbami.


Už ste čítali?